Karate Shinkyokushinkai - Rzeszowski Klub Sportów
Karate Shinkyokushinkai - Rzeszowski Klub Sportów


512 359 169

usługiproduktyoferty pracy
typ konta
firma
nick użytkownika
Karate Shinkyokushinkai - Rzeszowski Klub Sportów
pełna nazwa firmy
Rzeszowski Klub Sportów Walki System
adres
ul. Krakowska 20
35-111 Rzeszów
tagi
karate, sporty walki, shinkyokushinkai

Klub działa od 2003 roku, ale swoich początków sięga roku 1997, kiedy to została powołana sekcja Karate Kyokushin przy Akademickim Związku Sportowym Politechniki Rzeszowskiej. Główną działalnością jest Karate Kyokushin jak też inne sporty walki. Poza Rzeszowem klub działa również w Łańcucie w nowej Hali MOSiR.Wszystkie działania klubu mają na celu popularyzację sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Klub prowadzi zajęcia z podziałem na wiek  i stopień zaawansowania ćwiczących.Najmłodsi adepci przyjmowani są do Klubu mając niespełna 5 rok życia. W każdej grupie ćwiczy kilkadziesiąt osób pod nadzorem wykwalifikowanej grupy instruktorów. Dojo wyposażone jest w typowy sprzęt do trenowania sportów i sztuk walk, czyli mata, worki treningowe, tarcze, łapki, ochraniacze. Posiadamy wielu utytułowanych zawodników, mających na swoim koncie tytuły mistrzów Polski, jak też pierwsze miejsca w różnego rodzaju zawodów ogólnopolskich.

Instruktor Karate
Janusz Wiśniewski Stopień: 3 DAN
Instruktor Karate
Tomasz Rychlak Stopień: 1 DAN
Instruktor Karate
Grzegorz Pachut Stopień: 1 DAN
Instruktor Karate
Marek Porębski 1 DAN
 

Założeniem Shinkyokushin jest kontynuowanie nauk Masutatsu Oyama i propagowanie filozofii kyokushin. Shihan Midori upatruje esencję karate w słowach Oyamy: „Trzymaj głowę nisko (bądź pokorny), oczy wysoko (bądź ambitny), miej usta zamknięte (bądź opanowany i spokojny wewnętrznie); bądź posłuszny wobec starszych i dawaj coś z siebie innym”. Kontynuując filozofię Kyokushin, Midori dodał pojęcie „Shin” co oznacza „umysł”. Głównym celem Shinkyokushin staje się zatem doskonalenie umysłu, co w swym ostatecznym wyrazie ma przyczyniać się do szerzenia pokoju na świecie.

Ideę Shinkyokushin obrazuje symbol Kokoro, który wyraża jedność umysłu, umiejętności i zdolności oraz ciała. Nierozerwalność tych 3 elementów jest podstawą i warunkiem rozwijania się w duchu Budo.

Karate Shinkyokushin

Kokoro symbolizuje jedność i równomierny rozwój ciała, umysłu oraz umiejętności i zdolności, co stanowi istotę samorozwoju w duchu Budo. Nie wystarczy opanować samej techniki walki i wyćwiczyć swoje ciało. Równie ważny jest rozwój umysłu i samoświadomości. Najpierw wzmacniamy i rozwijamy swoje ciało, następnie opanowujemy i doskonalimy techniki i przez ten cały czas wkraczamy na coraz wyższy poziom samoświadomości. Każdy z tych elementów osobno niewiele znaczy, dopiero poprzez integralność wszystkich trzech aspektów możemy najlepiej wykorzystać swoje możliwości.