Jest to największa ściana wspinaczkowa na Podkarpaciu zbudowana wspólnymi siłami przez członków RKW oraz przy wsparciu sponsorów takich jak : Miasto Rzeszów, MPEC, Greinplast, AKAR, Alpin.
Oferujemy Wam:
Ściane z liną
- Pion: 2 stanowiska
- Przewieszenie: 3 stanowiska
- 50 metrów kwadratowych wspinania
- 8 metrów wysokości
Boulderownie
- 100 metrów kwadratowych
- 40 stopni przewieszenia
- 30 stopni przewieszenie
- 20 stopni przewieszenie
Piony
- Wysokość od 4 do 5 metrów
Sukcesywnie uzupełniamy dla Was obiekt w nowe chwyty i struktury, planujemy również rozbudowę bulderowni. Regularna zmiana konfiguracji bulderów i dróg nie pozwoli Wam się nudzić, trudności oznaczone są kolorami więc każdy znajdzie coś dla siebie- od początkujących do zaawansowanych.
Do uprawiania bulderingu jedyne czego potrzebujecie to strój sportowy,motywacja i dobre chęci. Przy wspinaniu z liną przyda się również partner do asekuracji.
Oferowany przez nas sprzęt wspinaczkowy gwarantuje pełne bezpieczeństwo, a wykwalifikowani operatorzy ściany wprowadzą was w wertykalny świat
REGULAMIN KORZYSTANIA Z CENTRUM WSPINACZKOWEGO „BALTORO” ORAZ INNYCH SAL KLUBOWYCH
Operatorem Centrum Wspinaczkowego „BALTORO” mieszczącego się przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 11 w Rzeszowie jest Rzeszowski Klub Wysokogórski.
PRZEPISY OGÓLNE
§ 1
Wspinanie rozpocząć można dopiero po uprzednim opłaceniu biletu wstępu (według cennika) i zarejestrowaniu w recepcji u obsługi ściany.
§ 2
Warunkiem koniecznym rozpoczęcia wspinania jest zapoznanie się z regulaminem oraz podpisanie listy imiennej prowadzonej przez obsługę ścianki. Dodatkowo osoby poniżej 18 roku życia zobowiązane są do dostarczenia oświadczenia od rodziców lub prawnych opiekunów o zgodzie na korzystanie ze ścianki Klubowej.
§ 3
Na terenie ścianki nie wolno spożywać alkoholu oraz palić papierosów – osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających będą wypraszane.
§ 4
Każdy z korzystających ze ścianki przyjmuje do wiadomości, że uprawianie sportów wspinaczkowych, w tym wspinaczka na sztucznych ściankach może być źródłem kontuzji, urazów oraz w skrajnych przypadkach śmierci – nawet przy zachowaniu wszelkich reguł bezpieczeństwa.
Każdy z uczestników korzysta ze ścianki na własna odpowiedzialność.
§ 5
Odzież i obuwie wejściowe na czas treningu należy pozostawić w szatni. Udostępniający ściankę do treningu nie biorą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w obiekcie Klubu. Rzeczy wartościowe można pozostawić w depozycie w recepcji. Obowiązuje bezwzględny zakaz wspinania się w obuwiu wejściowym, na bosaka lub obuwiu nie sportowym.
§ 6
Dla utrzymania porządku i zachowania zasad bezpieczeństwa Kierownik Ścianki, Obsługa lub Zarząd, może wprowadzać zakazy korzystania z części ścianki lub zakazywać określonych form wspinaczki lub upominać poszczególnych uczestników. Za nieprzestrzeganie tych poleceń lub Regulaminu uczestnik może zostać poproszony o wyjście z sali. Bez zwrotu opłaty za korzystanie z ścianki.
§ 7
Dbamy o czystość i wszystkie śmieci zostawiamy w koszach na śmieci. Zabronione jest zostawianie prywatnych rzeczy wspinaczkowych po treningu na wieszaku.
§ 8
Organem administrującym bieżącą działalnością na ściance jest Kierownik Ścianki powoływany przez Zarząd RKW.
§ 9
Sprawy nieregulowane przez niniejszy regulamin są rozwiązywane przez Kierownika Ścianki lub Obsługę, na miejscu w trybie ostatecznym.
KORZYSTANIE ZE ŚCIANKI
§ 10
Asekurować innych, szczególnie z dolną asekuracją mogą wyłącznie osoby robiące to prawidłowo. Ocena należy do obsługi ścianki.
§ 11
W przypadku osób początkujących, wspinaczka oraz asekuracja z użyciem lin możliwa jest dopiero po dopuszczeniu przez obsługę lub pod jego bezpośrednią opieką. Osoba taka, za zgodą obsługi może wspinać się ( ale nie asekurować!!! ), asekurowana przez doświadczonego wspinacza
§ 12
Linę do uprzęży mocujemy za pomocą węzła ( ósemka ). Absolutnie zakazane jest wpinanie liny za pomocą karabinka.
§ 13
Asekurację prowadzimy za pomocą przyrządów asekuracyjnych z wyjątkiem ósemki oraz półwyblinki.
§ 14
Wspinaczka z górną asekuracją dozwolona jest na drogach, na których wiszą liny. UWAGA!!! liny do asekuracji górnej nie nadają się do wspinania z asekuracją dolną.
§ 15
Wspinaczka z górną asekuracją na drogach nie wyposażonych w liny na stałe, jest dozwolona pod warunkiem, że potencjalne odpadnięcie nie jest niebezpieczne i nie będzie zagrażać wspinającemu się i innym użytkownikom ścianki.
§ 16
Do wspinania z dolną asekuracją używamy wyłącznie lin dynamicznych.
§ 17
Wspinanie bez asekuracji dopuszczalne jest tylko w przeznaczonych do tego miejscach ( np. bulderownia ) wyposażonych w materace, UWAGA!!! – tylko do poziomu czerwonej linii oznaczonej na ścianie.
§ 18
Zabronione jest wszelkie postępowanie zagrażające bezpieczeństwu własnemu lub innych użytkowników ściany, w szczególności:
-przeszkadzanie w asekuracji lub wspinaniu
-wspinanie nad lub pod inną osobą
-asekurowanie poza wyznaczoną strefą
§ 19
Do zmian w systemach asekuracji ( liny do asekuracji górnej ( wędki ), stanowiska, ekspresy itp ) oraz przekręcania i oznaczania chwytów upoważniona jest wyłącznie obsługa ściany.
§ 20
Wspinając się na ściance, nie wolno stawać na plakietki asekuracyjne, ani chwytać się ich.
§ 21
Nie wolno wspinać się, mając na sobie biżuterię (np. pierścionki, kolczyki, łańcuszki, itp).
§ 22
Bezpośrednio pod ścianą powinny znajdować się wyłącznie osoby aktualnie wspinające się oraz asekurujący.
§ 23
Wspinacze są obowiązani do używania wyłącznie sprzętu sprawnego technicznie, posiadającego atest (UIAA, CE, DIN).
§ 24
Zabrania się zbyt szybkiego opuszczania wspinaczy zjeżdżających pod ścianą.
§ 25
Zabronione jest wykorzystanie lin i innych urządzeń na hali niezgodne z ich prawidłowym przeznaczeniem, tj. huśtania się, wieszania, podnoszenia się na linie itp.