Wodorowe oczyszczanie twarzy


12.12.2017

Wodór to najnowszy hit medycyny estetycznej. Redukuje zmarszczki, zmniejsza przebarwienia i po prostu odmładza. Wodór, naturalny pierwiastek o niezwykłych właściwościach, , przede wszystkim spowalnia procesy starzenia poprzez neutralizację wolnych rodników tlenowych. Komórki z których zbudowany jest nasz organizm wciąż są atakowane przez wolne rodniki. Wolne rodniki stanowią produkty uboczne wytwarzania energii z mitochondriów „silników” twoich komórek. Wolny rodnik posiada niesparowany elektron i chce go skompensować zabierając elektron z sąsiedniej cząsteczki. Wolne rodniki żyją krótko, są nietrwałe i wchodzą w reakcje z innymi cząsteczkami w celu osiągnięcia stabilności. Naukowa nazwa wolnych rodników to wolne rodniki tlenowe (Reactive Oxygen Species – ROS).


Wolne rodniki tlenowe doprowadzają do uszkodzeń komórek skóry, co rozpoczyna proces starzenia. Japońscy naukowcy odkryli, że po dostarczeniu aktywnego wodoru do komórek proces ten jest neutralizowany, a szkodliwe wolne rodniki tlenowe po połączeniu z cząsteczkami wodoru zmieniają się w wodę. W ten sposób ich destrukcyjne działanie jest całkowicie wyeliminowane. Liczne badania i eksperymenty potwierdzają, że przedłuża to żywotność komórek i przynosi wiele korzyści.

To między innymi:

 • redukcja zmarszczek,
 • uczucie świeżości, lekkości,
 • głębokie oczyszczenie,
 • redukcja przebarwień,
 • rewitalizacja skóry,
 • łagodzenie stanów zapalnych,
 • poprawa napięcia skóry,
 • poprawa kolorytu skóry,
 • leczenie trądziku,
 • leczenie wypadania włosów,
 • redukcja produkcji sebum.

Antyoksydacyjne działanie wodoru zostało opisane w specjalistycznym czasopiśmie “Hydrogen Molecular Biology and Medicine” w 2015 r. Autorzy artykułu, Xuejun Sun i Shigeo Ohta, Atsunori Nakao, napisali: „Najnowsze badania podstawowe i kliniczne wykazały, że wodór jest istotnym fizjologicznym czynnikiem regulacyjnym, który wywiera na komórki i całe organy wpływ antyoksydacyjny, przeciwzapalny i antyapoptotyczny. Nagromadzone dowody w różnorakich dziedzinach biomedycznych za pomocą klinicznych i eksperymentalnych modeli wielu chorób dowodzą, że wodór, podawany dowolną drogą, działa jako wybiórczy wychwytywacz reaktywnych form tlenu (ROS) i wywiera silny efekt chroniący komórki. Właściwości antyoksydacyjne wodoru obejmują działanie jako reduktora wolnych rodników. Wodór wybiórczo redukuje jedynie rodniki hydroksylowe (OH) oraz nadtlenoazotyn (ONOO), bardzo silne utleniacze wchodzące w niszczące reakcje utleniania z kwasami nukleinowymi DNA, lipidami i białkami, co prowadzi do zgubnej w skutkach fragmentacji DNA, peroksydacji lipidów i inaktywacji białek enzymatycznych”.


W Korei Południowej oraz Japonii w medycynie estetycznej coraz większą popularność zyskuje technologia aktywnego wodoru, która ma dość szerokie spektrum zastosowania. W Polsce pojawiło się właśnie pierwsze urządzenie wykorzystujące tę technologię w terapii przeciwstarzeniowej, które zostało zaprezentowane podczas Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging, XVIII Kongresu Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Aparatura Hydroimpact, z opatentowanymi generatorami czystego wodoru, to złożone działanie terapeutyczne na wiele problemów skórnych. Głowica wodorowa w trakcie zabiegu dozuje strumień wody przesycony pęcherzykami wodoru, które działają jak super dokładny peeling usuwający martwe komórki naskórka, pozostałości makijażu, kremów czy zanieczyszczenia pyłów z powietrza. Skóra pozostaje idealnie czysta i świeża. Elektroporacja z falą radiową średniej częstotliwości otwiera drogę wodoru do komórek oraz poprawia napięcie skóry. Światło LED stymuluje procesy regeneracyjne.


Dzięki zabiegom z wykorzystaniem technologii aktywnego wodoru zwiększa się poziom nawilżenia skóry, staje się ona wygładzona i uspokojona, bardzo dokładnie zostają oczyszczone pory, co wpływa na zmniejszenie problemów z trądzikiem oraz powstawania zaskórników, zmniejsza się również produkcja łoju.


Najważniejsze jednakże działanie wodoru, to wybiórcza neutralizacja wolnych rodników. Wolne rodniki albo inaczej oksydanty są to jony ponadtlenkowe. Inaczej są to formy cząsteczkowego tlenu, które powstają na skutek zjawisk fizycznych lub chemicznych zachodzących na zewnątrz i wewnątrz organizmów. Do czynników najczęściej wpływających na powstawanie wolnych rodników zalicza się: promieniowanie UV, rożne toksyny chemiczne, w tym konserwanty, alkohol, metale ciężkie, zanieczyszczenia przemysłowe, ale także źle zbilansowana dieta. Jednym z najbardziej istotnych jest wpływ wolnych rodników na proces starzenia się organizmu.


Wodór jest to najmniejszy pierwiastek, który dzięki swojej małej masie jest w stanie przenikać w głąb struktur skóry – aż do poziomu komórek. Niektóre wolne rodniki tlenowe mają niestabilną budowę, która daje im energię do niszczenia komórek, z drugiej strony dzięki tej samej energii mogą się łatwo łączyć z innymi cząsteczkami. Niezwykłe właściwości aktywnego wodoru polegają na tym, że po wprowadzeniu do komórek jego cząsteczki łączą się z najmocniej reaktywnymi i najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami. W wyniku prostej reakcji wolne rodniki tlenowe zostają przekształcone w cząsteczki wody. Zatem wodór powstrzymuje szkodliwe działanie wolnych rodników, co skutkuje to zatrzymaniem procesów starzenie skóry na poziomie komórkowym.


Wodorowa terapia skóry, czyli zabieg HYDROIMPACT to innowacyjny zabieg dla każdego rodzaju cery. Hydroimpact wykorzystuje nowoczesną metodę dogłębnego oczyszczenia skóry wodorem. Poprzez działanie czystego wodoru zatrzymuje procesy starzenia komórek, redukując wolne rodniki. Hydroimpact – wodorowe oczyszczanie- ma szerokie zastosowanie zarówno w pielęgnacji twarzy nastolatków oraz osób dojrzałych. Dzięki wykorzystaniu trzech technologii : oczyszczania wodorem , elektroporacji , a także fali radiowej Hydroimpact doskonale sprawdza się w walce ze starzeniem skóry.


Na czym polega zabieg

Urządzenie Hydroimpact wytwarza aktywny wodór, którym jest przesycana woda i pod ciśnieniem wprowadza się go wraz z wodą do skóry. Aktywny wodór neutralizuje najbardziej szkodliwe wolne rodniki tlenowe, co pomaga w łagodzeniu procesów zapalnych, zaburzeń związanych z wydzielaniem łoju oraz zapobiega tworzeniu się patologicznej melaniny. Zabieg poprawia funkcjonowanie skóry, doprowadzając do zatrzymania lub nawet cofania procesów starzenia.

Wg badań klinicznych przeprowadzonych dla ,,Hydrogen Molecular Biology nad Medicine wykazano, że wodór jest istotnym fizjologicznym czynnikiem regulacyjnym, który wywiera na komórki i całe organy wpływ antyoksydacyjny, przeciwzapalny i antyapoptotyczny.


Urządzenie posiada dwie głowice zabiegowe. Pierwsza dozuje ciśnieniowo do skóry strugę wody przesyconą aktywnym wodorem. Druga głowica wykonuje elektroporację ułatwiającą cząsteczkom wodoru penetrację do ścian komórkowych, z jednoczesną możliwością podawania skoncentrowanych kosmoceutyków oraz liftingu falami radiowymi o specjalnej średniej częstotliwości. Dodatkowo terapia jest wspomagana światłem LED.


Glowica Hand Piece
za pomocą której wykonywane jest tzw. oczyszczanie wodorowe – wodór jako najlżejszy gaz przenika głęboko do wnętrza porów i wyprowadza na zewnątrz zalegającą treść rogową, a uderzenia strumienia wody powodują również złuszczanie warstwy rogowej naskórka. Dodatkowo głowica wyposażona jest w lampę emitującą światło LED o właściwościach odkażających i przeciwzapalnych.


Głowica Roller Type ma 3 funkcje:

 1. elektroporacja (inaczej mezoterapia bezigłowa) – służy do wprowadzania aktywnych składników do wnętrza skóry
 2. radiofrekwencja średnich częstotliwości – pobudza wytwarzanie kolagenu
 3. LED – stymuluje syntezę kolagenu

Wskazania

 • zabieg kosmetologiczny stworzony dla kobiet i mężczyzn,
 • dla osób w każdym wieku,
 • dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry,
 • szczególnie wskazany dla skóry twarzy eksponowanej na działanie zanieczyszczeń powietrza miejskiego i komunikacyjne,
 • dla cery naczynkowej - efektem zabiegu jest poprawa uszczelnienia naczyń krwionośnych, wygładzenie i lekkie rozjaśnienie skóry oraz poprawa jej kolorytu,
 • ujędrniającego, odmładzającego - wypełnienie zmarszczek - skóra po zabiego jest dobrze nawilżona, napięta, zmarszczki wygładzone a opuchnięcia zmniejszone.
 • rewitalizującego - zabieg polecany szczególnie dla cery zmęczonej, pozbawionej blasku, odwodnionej. Po zabiegu wzrasta poziom nawilżenia skóry. Cera jest odżywiona, nabiera blasku, poprawia się jej koloryt.
 • dla cery trądzikowej - zabieg reguluje wydzielanie sebum, łagodzi stany zapalne skóry, koi skórę. Zabieg wspomaga gojenie się ran, wyrównuje koloryt skóry.
 • pod oczy - zabieg redukuje zmarszczki wokół oczu a także opuchnięcia i cienie pod oczami. Skóra jest napięta, nawilżona. Zabieg stymuluje wzrost i odnowę tkanek.


Przeciwskazania

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • choroby wewnętrzne: nowotwór, cukrzyca, aktywna infekcja, epilepsja inne zburzenia neurologiczne, alergia,
 • choroby skóry: aktywna opryszczka, przerwanie ciągłości skóry,
 • instrumenty medyczne i elektorniczne typu: aparat słuchowy, rozrusznik serca,
 • nadwrażliwość na prąd elektryczny.Źródła:

http://zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10047405/Moc-wodoru.html
https://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/wodorowe-oczyszczanie-skory-hydroimpact%e2%80%8e/
http://whitelaka.pl/nasze-terapie/oczyszczanie-wodorowe
http://skopia-ec.pl/zabieg/hydroimpact-wodorowa-terapia-skory/

wróć do listy newsów
Udostępnij: