Depeche Mode kolejną gwiazdą na Open'er Festiwal 2018


20.11.2017

Znamy już trzeciego headlinera, który pojawi się na przyszłorocznym Open'er Festivalu, obok ogłoszonych już Gorillaz i Bruno Marsa.

Depeche Mode, jeden z najbardziej wpływowych i jednocześnie ukochanych zespołów wszech czasów. Sprzedali 100 milionów płyt, a ich koncerty zobaczyło ponad 30 milionów fanów na całym świecie. Przez blisko cztery dekady ich czternaście albumów studyjnych (w tym ostatnie dzieło zatytułowane „Spirit”) dotarło do najwyższych miejsc na listach przebojów w ponad 20 krajach, w tym oczywiście w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Depeche Mode powstali w 1980 roku w Basildon, w Essex. Martin Gore, Dave Gahan oraz Andy Fletcher stworzyli przejmujące, elektroniczne brzmienie, które okazało się inspiracją dla niezliczonej liczby artystów w całym spektrum gatunków, począwszy od alternatywy poprzez indie i elektronikę, aż po heavy metal. Pomimo odnoszonych od wielu lat sukcesów Depeche Mode trzymają się z dala od mainstreamu, co jest kluczowym elementem ich tożsamości oraz relacji z fanami. Trio stało się czymś więcej niż tylko zespołem - legiony oddanych fanów zapewniły Depeche Mode kultowy status. Najlepszą formą doświadczenia tego zjawiska jest udział w ich niepowtarzalnych występach na żywo.

Do tej pory organizatorzy Open'er Festivalu poinformowali o dwóch gwiazdach, które pojawią się na przyszłorocznej imprezie – pierwszą będzie formacja Gorillaz, drugą natomiast Bruno Mars.

Ten dzień musiał w końcu nadejść… kilkadziesiąt tysięcy osób, Open’er i ONI – zespół legenda. Czas na ich pierwszy festiwalowy koncert w Polsce!

Zespół Depeche Mode odwiedza ostatnio nasz kraj regularnie. Najbliższe trzy koncerty odbędą się w lutym przyszłego roku:

7 luty 2018 , Krakow, Poland TAURON Arena (support: Blackline)
9 luty 2018 , Lodz, Poland Atlas Arena (support: Blackline)
11 luty 2018 , Gdansk, Poland Ergo Arena (support: Blackline)

Trasa „Global Spirit Tour” promująca 14 studyjny album Depeche Mode wydany nakładem Columbia Records 17 marca 2017 rozpoczęła się 5 maja. Album zyskał bardzo dobre recenzje zarówno fanów, jak i krytyków, w 15 krajach zadebiutował na listach Top 10, a w Stanach i w Wielkiej Brytanii w pierwszej piątce.

Pierwsza edycja Open’er odbyła się w Warszawie na Torze Stegny, a główną gwiazdą byli The Chemical Brothers. Od 2003 roku Open’er odbywa się w Gdyni. Najpierw miejscem festiwalu był skwer Kościuszki, a od 2006 roku jest to teren lotniska Babie Doły.

Na festiwalu Open’er wystąpiły do tej pory takie gwiazdy jak Prince, Coldplay, The White Stripes, Sonic Youth, Sex Pistols, Faith No More, Arctic Monkeys, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, The Mars Volta, Queens Of The Stone Age, Blur, Jack White, Nick Cave And The Bad Seeds, Foo Fighters, Prophets Of Rage i Radiohead.

Źródło:
http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/opener-festival-2018-kolejna-gwiazda-ogloszona.html

wróć do listy newsów
Udostępnij: