Liposukcja ultradźwiękowa - alternatywą dla chirurgii


20.11.2017

Liposukcja ultradźwiękowa pozwala na bezbolesne wyszczuplanie sylwetki. Dzięki liposukcji ultradźwiękami można usunąć tkankę tłuszczową ze wszystkich problematycznych obszarów ciała, w sposób dużo bardziej bezpieczny, precyzyjny, mało bolesny i z dużo krótszą rekonwalescencją niż dzieje się to w przypadku liposukcji tradycyjnej. Co istotne to metoda i dla osób pragnących delikatnej redukcji tkanki tłuszczowej i dla tych, którzy muszą poddać się większemu zabiegowi.


Idea zabiegu jest prosta i co najciekawsze sprawdza się. Oddziałując na komórki tłuszczowe przy pomocy odpowiedniej częstotliwości fal ultradźwiękowych, niszczymy nabłonek komórek tłuszczowych. Rozbite w ten sposób komórki tłuszczowe, a właściwie kwas tłuszczowy oraz glicerol transportowane są przez układ naczyniowy oraz limfatyczny do wątroby, a tam traktowane są tak samo jak tłuszcz dostarczany organizmowi wraz z pożywieniem. Cały proces wspomagany jest działaniem promieniowania podczerwonego. Przy tym zabiegu istotne jest, że energię ultradźwięków nakierowuje się bezpośrednio na tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć. Jest to na tyle precyzyjne, że nie działa na otaczające tkanki i nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanki łącznej, nerwów czy naczyń krwionośnych. Tym samym pacjent szybciej widzi efekt w postaci nowej sylwetki i wraca do normalnej aktywności życiowe.

Tradycyjna liposukcja wiązała się z koniecznością sporych nacięć i z pewnym ryzykiem powikłań. Liposukcja ultradźwiękowa nie tylko zmniejsza ryzyko powikłań, ale także nie narusza integralności skóry. Jedyne, co pozostaje po zabiegu, to niewielkie siniaki. Zabieg liposukcji z wykorzystaniem ultradźwięków polega na zastosowaniu specjalnej kaniuli, która wytwarza ultradźwiękową energię. Właśnie ta energia oddziałuje na ściany komórek tłuszczowych i sprawia, że przechodzą w formę ciekłą. Liposukcja bez skalpela stosowana jest w tych partiach ciała, które zawierają duże ilości tkanki łącznej, a więc w górnej części pleców, na pośladkach u mężczyzn lub w miejscach z bliznami (zwłaszcza u starszych pacjentów). Liposukcja ultradźwiękowa przenika przez struktury bogate w tkankę łączną oraz nie powoduje wielkiej utraty krwi w czasie zabiegu. Ryzykiem zabiegu może być oparzenie skóry, ale zdarza się to tylko w tych przypadkach, kiedy liposukcja jest niewłaściwe wykonywana.


Dzięki tej metodzie można wykonać delikatny masaż w głębi tkanek. Taki masaż skutecznie pobudza krążenie krwi oraz przepływ limfy, a także lokalną przemianę materii. Liposukcja ultradźwiękowa usprawnia wymianę komórkową, organizm lepiej przyswaja związki odżywcze i szybciej pozbywa się szkodliwych produktów przemiany materii. Zaletą ultradźwięków jest to, że działają znieczulająco i odprężająco na mięśnie. Przyczyniają się do poprawy sprężystości tkanek zewnętrznych skóry. W czasie trwania jednego zabiegu wykorzystuje się jednocześnie 24 głowice ultradźwiękowe, które pozwalają na uzyskanie dużej powierzchni kontaktowej. Czasem liposukcja ultradźwiękowa mylona jest z metodą polegającą na niszczeniu komórek tłuszczowych ultradźwiękami, które przenikają z zewnątrz przez skórę, oraz ich usuwaniu drogą naturalnych procesów metabolicznych. W tym rodzaju zabiegu nie narusza się ciągłości skóry ani nie stosuje kaniuli do odsysania tłuszczu.


Zabieg liposukcji ultradźwiękowej przeznaczony jest dla osób, które chcą zredukować tkankę tłuszczową, zredukować cellulit oraz wymodelować sylwetkę. To doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Wystarczy tylko kilka spełnionych warunków, a już w niedługim czasie można cieszyć się wspaniała sylwetką i jędrnym ciałem. Trzeba jednak pamiętać o nawadnianiu – musimy pić dużo wody aby oczyścić organizm z wszelkich toksyn, które uwalniane są podczas procesu rozbijania tkanki tłuszczowej ultradźwiękami. Wskazane są także lekkostrawne posiłki, które przyspieszą proces redukcji tkanki.


Zabieg jest bardzo przyjemny i dzieli się na kilka etapów. Trwałe efekty występują już po 5 zabiegach wykonywanych w odstępach tygodniowych. Maksymalna ilość to 10 zabiegów, po których trzeba zrobić minimum półroczną przerwę.

Między 5 a 6 zabiegiem zalecana jest 2-3 tygodniowa przerwa. Podczas tej przerwy organizm cały czas podlega procesowi redukowania tkanki tłuszczowej i wydalania produktów ubocznych. To właśnie po to, aby organizm nie był zbyt obciążony robi się właśnie wspomnianą przerwę między zabiegami.


Dzięki zabiegom z zastosowaniem ultradźwięków i fal radiowych możemy w znaczny sposób pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, zredukować cellulit oraz ujędrnić ciało. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zauważalne jest znaczne wygładzenie ciała, oraz utrata w obwodach. Bywa, że jest to nawet do 5 cm po pierwszym zabiegu (kolejne zabiegi muszą jednak utrwalić i pogłębić tę zmianę). Efekt jest uzależniony od naszych predyspozycji i skłonności do szybkiego chudnięcia lub tycia. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji jak np. po zabiegu chirurgicznym.          


Zalecenia po zabiegu:

  • Nie korzystać z solarium, ciepłych kąpieli, sauny, basenu
  • Nie wykonywać dużego wysiłku fizycznego do 1 doby
  • Nie pić alkoholu
  • Dietę należy zubożyć o potrawy zawierające nasycone tłuszcze
  • Nie spożywać smażonego, aby dodatkowo nie obciążać wątroby
  • Należy dbać o gospodarkę wodną organizmu i pić min 1,5 l wody dziennie (nie na raz, aby nie wyczyścić z organizmu elektrolitów, tylko w odpowiednich, równych odstępach czasowych).

 

Przeciwskazania

Mimo całkowitego bezpieczeństwa oraz znikomej ingerencji w ludzki organizm nie wszyscy mogą na zabieg się zdecydować. Liposukcja ultradźwiękowa nie powinna być przede wszystkim wykonywana u kobiet w ciąży oraz będących w okresie karmienia piersią. Osoby z zaawansowaną cukrzycą oraz słabszą krzepliwością krwi również nie są najlepszymi kandydatami. Zażywanie aspiryny oraz podobnego typu środków przeciwzapalnych, na co najmniej dwa tygodnie przez zabiegiem jest niezalecane. Liposukcja ultradźwiękowa powinna być wykonywana u osób ogólnie cieszących się zdrowiem. Wszelkiego typu przepuklina, niewydolność serca lub wysokie ciśnienie tętnicze, gorączka bądź osłabienie organizmu mogą stanowić przeciwwskazanie a tym samym przeszkodę w wykonaniu większości zabiegów natury estetycznej w tym również liposukcji ultradźwiękowej.


Osoby, które miały choroby nowotworowe w znacznym stopniu mają wyniszczony organizm, obciążenie go dodatkowo zabiegami modelującymi figurę nie jest najlepszym pomysłem. Wstrzymajmy się ok 5 lat od zakończenia kuracji przeciwnowotworowej, niech nasz organizm dojdzie do siebie.


Nie bez znaczenia jest także stan naszej skóry osoby, które posiadają przerwania w ciągłości naskórka lub mające problemy ze skórą (choroby wirusowe lub bakteryjne), ze względu na stan swojej skóry Liposukcja ultradźwiękowa nie powinna być wykonywana.


Zadanie wydalenia rozbitych komórek tłuszczowych w głównej mierze spoczywa na wątrobie, która może być przez to nadmiernie obciążana. W czasie trwania serii zabiegów oraz po ich zakończeniu zaleca się unikanie potraw bogatych w tłuszcze. Problemy z niewydolnością wątroby są jednym z kluczowych przeciwwskazań do wykonania tego typu zabiegów.


Na komórki tłuszczowe oddziałujemy przy pomocy fal ultradźwiękowych, co pozwala nam uniknąć cięcia skóry w celu wprowadzenia kaniuli ssącej. Jednak nie zapominajmy, że fale ultradźwiękowe przenikają w głąb naszego organizmu. Wszelkiego typu ciała obce, metale oraz implanty są niedopuszczalne. Dla osób mających rozrusznik serca lub np. endoprotezę, liposukcja ultradźwiękowa również jest zabroniona.


Liposukcja ultradźwiękowa jest bezpieczna, bezinwazyjna oraz bezbolesna. Lecz mimo to nie powinny z niego korzystać osoby będące nosicielami wirusa HIV, mających osteoporozę, epilepsję, stwardnienie rozsiane oraz wiele innych schorzeń. Panie na czas miesiączkowania również powinny wstrzymać się od zabiegów przynajmniej na te kilka dni.


Zabieg liposukcji ultradźwiękowej jest bezpieczny i nie powoduje niepożądanych dla naszego organizmu skutków ubocznych. Jednak nie należy bagatelizować przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Nawet najbardziej bezpieczny zabieg tj. liposukcja ultradźwiękowa, jeśli wykonany jest nieprawidłowo lub wbrew informacjom mówiącym, o posiadaniu przeciwwskazań do jego wykonania może być niebezpieczny dla naszego zdrowia i powodować niekiedy trudne do przewidzenia skutki uboczne.

 

Źródła: 

http://www.ecosfera.com.pl/zabiegi-dla-ciebie/liposukcja-ultradzwiekowahttp://liposukcjaultradzwiekowa.pl/liposukcja-ultradzwiekowa-a-przeciwwskazania.htmlhttp://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo-higiena/liposukcja-ultradzwiekowa-usuwanie-tluszczu-bez-bolu_39675.html

wróć do listy newsów
Udostępnij: