Moda na najbardziej zwariowane stylizacje paznokci


28.09.2017

MODA NR 1 - Ogród na paznokciach

Zwariowaną modę na sukulenty na paznokciach zapoczątkowała australijska artystka Roz Borg, która rozwinęła ten pomysł, pracując nad obrączkami i kolczykami ślubnymi z drobnych barwnych kwiatów i małych kserofitów. Pewnego dnia postanowiła po prostu przenieść ten trend na paznokcie i po kilkugodzinnych wprawkach, udało jej się stworzyć bardzo efektowny manicure z sukulentami. Ciekawostką jest fakt, że po usunięciu roślin z paznokci można podobno na powrót zasadzić je w doniczkach!Ogrodowy wiosenny trend na paznokciach zaczął się jednak swobodnie rozwijać w różnych nieoczekiwanych kierunkach, obejmując już nie tylko żywe roślinki, ale i sztuczny mech, trójwymiarowe plastikowe ozdoby, folie z motywami kwiatowymi, ręcznie malowane ogródki, druciki, ćwieki czy cyrkonie w kształcie roślin.

MODA NR 2- Diamentowe paznokcie

Niedawno światło dzienne ujrzał nowy trend, który zaczyna znajdować coraz więcej zwolenniczek. Mamy na myśli diamentowe paznokcie, Jest to zdecydowanie odmienny typ manicure niż tak modny od kilku sezonów  nude. Manicure w tym stylu wygląda jakby na płytkę paznokcia nałożono odłamki szkła, które pięknie odbijają refleksy świetlne. Paznokcie – na przykład w ciemnych kolorach – tylko jako dodatek do innego typu manicure nadadzą twoim dłoniom wyrafinowany i elegancki charakter.Kolory diamentowych paznokci mogą być jednak dowolne, dzięki czemu tak umalowane paznokcie nie tylko możemy nosić na wieczorne wyjście. Istnieje tylko jeden problem z tym nowym trendem. Nie do końca wiadomo, jak jest on wykonany. Prawdopodobnie  manikiurzysta nakleja na paznokcie holograficzną folię.

 

MODA NR 3 - Cuticle Tatoo

Wśród miłośniczek tatuażu i ciekawego manicure pojawiła się właśnie nowa moda – cuticle tatoo, czyli miniaturowe tatuaże wokół paznokci. Robi się je na stałe lub tylko w tymczasowej postaci – za pomocą henny, złotej farbki bądź gotowych metalicznych tatuaży przyklejanych na wodę. Mogą być ciekawym dopełnieniem stylizacji paznokci, symbolem jakiejś tajemnicy czy prywatnego postanowienia, sposobem na zamanifestowanie nowego drapieżnego stylu w klimacie Cary Delevingne czy pomysłu na życie, ale też powrotem do lat młodości

MODA NR 4 - Manicure z portretem

Najnowszy trend określany jako „nelfie” (połączenie słów ‚nail’ i ‚selfie’) szybko stał się hitem wśród mieszkanek Dubaju, które w miejscach publicznych skrywają swoje atuty pod powłóczystymi tkaninami. Ponieważ jednak nie muszą one chować przed niczym wzrokiem paznokci, chętnie pozwalają sobie na odrobinę stylizacyjnego szaleństwa.Ich ulubione, pomysłowe wzorki urzekły miłośniczki manicure z całego świata, które zaczęły tworzyć własne kompozycje z portretami.

 

MODA NR 4- Manicure z jednorożcem
Manicure z jednorożcem to prawdziwy hołd dla współczesnych technologii w stylizacji paznokci. Nieregularne faktury, warstwy, transparentne obrazy, biżuteryjne zdobienia o wymyślnych kształtach, hologramy… Niezależnie od tego, czy spodobają Ci się paznokcie w stylu Unicorn, trudno będzie Ci zaprzeczyć, że ich twórczyniom nie brakuje kreatywności, a niekiedy także wytrwałości w noszeniu długich tipsów np. w kształcie rogu czy z dużą ilością cyrkonii. Modę na jednorożce widać zresztą także na ubraniach czy w projektach akcesoriów. Projektanci tacy jak Mr Gugu&Miss Go czy Local Heroes oferują sukienki, bluzy, a nawet skarpetki z tym motywem i printami, w drogeriach znajdziecie pędzle do nakładania pudru z rączką w kształcie rogu, a w sklepach z naczyniami „jednorożcowe” kubki.

 

MODA NR 5 - Każdy paznokieć w inny wzór

Miłośniczki kolorowych stylizacji paznokci tworzą zestawy nawiązujące przede wszystkim do ich pasji (takich jak sztuka pop art z dziełami Andy’ego Warhola na czele) i kultowych gier (jak choćby Pacman) czy ulubionych kreskówek z dzieciństwa. Podążając tym tropem, jeżeli tylko nie brak Wam cierpliwości i zdolności manualnych, możecie utrwalić na paznokciach miniaturki ulubionych obrazów, kolorowe buźki oddające Wasz nastrój, planety i gwiazdy składające się na całą galaktykę, zabawną sowią lub kocią rodzinkę, loga ulubionych sklepów , poszczególne słowa składające się w jakieś motto czy krótki wiersz, a nawet stworzyć mroczny gotycki manicure z ponurymi twarzami, złowróżbnymi napisami i trupimi czaszkami – idealny na festiwale. Możliwości są praktycznie nieograniczone! Takie paznokcie – choć mogą wydawać się nieco infantylne – świetnie zgrają się ze streetstylowymi outfitami, podkreślając zadziorny i optymistyczny charakter właścicielki.

 

Źródło: https://kobietamag.pl/uroda-i-kosmetyki/wzorki-na-paznokcie/

 

wróć do listy newsów
Udostępnij: